Ücretli Platformlardaki Dizi ve Filmler Reklamsız ve Ücretsiz Nasıl İzlenir?

Bu kez uzun uzun bir anlatımda bulunmayacağım paranız yoktur veya vermek istemiyorsunuzdur bir film izlemek istediniz ama ücretsiz izlemenizi sağlayan yerler ya deli gibi film veya dizi içine reklam gömüyordur yada girip 1 saat bekliyorsunuzdur erişip izleyeceğim diye.

Bugün size torrent sevisinin bir güzelliğinden bahsedeceğim.

Bu özelliklerden olan ilk özelliği torrent servisinin frame özelliği filmleri indirip direkt torrent uygulaması üzerinden izleyebiliyorsunuz. [ Tabi bu safari dışındaki tarayıcılarda geçerlidir]

Ben örneklerimi torrent’in web servisi üzerinden göstereceğim. Zaten mac kullanıcısı iseniz sadece bunu kullanabiliyorsunuz.

Güncel bir diziyi örnek alalım mesela netflix’de “INTO THE NIGHT” dizisini izlemek istiyorsunuz şu an 2 sezonu yayınlandı. Genellikle maksimum 1 hafta içinde torrent düşmektedir.

bu torrentleri en güncel paylaşan ve bulabileceğin platform’da turkseed.com en güncel ve en eski filmlerde dahil olmak üzerine her şeyi bulabilirsiniz.

Neyse “INTO THE NIGHT” bundan sonra ITN diyeceğim bu dizinin torrent dosyasını indirip çalıştırın.

Gördünüz gibi tüm sezon iniyor şimdi bahsettiğim özelliğe gelelim film veya dizi inerken bunu daha indirme bitmeden izlemeniz mümkün izleyeceğiniz bölümün yanındaki play butonuna tıklamanız yeterli.

Şimdi genellikle torrentdeki filmler .mkv, .avi gibi çıktılarla eklenir bu sebeple mac kullanıcısı iseniz özellikle bunları izlemek için dönüştürmeniz gerekir.

Şimdi bunun içinde bir yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntem, servis ise ffmpeg bu bize .mkv, .avi’de dahil olmak üzerine bir çok uzantıyı destekleyerek çevirme işlemi yapan bir servis.

Mac kullanıcısı iseniz brew servisi üzerinden kurulumu şu şekildedir.

brew install ffmpeg

Windows veya diğer OS kullanıcılarındansanız direkt bir uygulama olarak indirip kullanabilirsiniz.

Ben örneği göstermek için ITN’nin bir bölümünü indirdim. Örneği o bölüm üzerinden göstereceğim.

Gördüğünüz gibi bölüm .mkv uzantılı olarak inmiş durumda şimdi bu ffmpeg servisini kullanarak bu dosyayı .mp4 dönüştüreceğiz. Bunun içinde yazmanız gerek kod şu şekildedir.

ffmpeg -i "dizinyolu/dosyaadi.mkv" -codec copy "dizinyolu/dosyadi.mp4"

Ve bu kadar mp4 olarak sıkıştırılarak çıktıyı size verir ffmpeg gelişmiş bir servis yani isterseniz illa 4K,Full HD izlemek zorunda değilsiniz servis ile çevirirken bunu belirtirseniz çözünürlüğü düşürerek boyuttan tasarruf etmeniz mümkün. Ama bununla ilgili kodları vermeyeceğim ffmpeg’in dokümantasyonun’da yeterli bir anlatım bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir